Jak sami vidíte, nabízíme Vám v našich dvou aerobních sálech mnoho skupinových lekcí pod vedením profesionálních instruktorek a instruktorů…

Pro zajištění účasti na Vámi vybraném skupinovém cvičení doporučujeme včas vytvořit rezervaci.

Pilates

Kondiční cvičení kombinující prvky jógy, posilování, gymnastiky s důrazem na správné dýchání.
Techniky používané tradičně při výuce tance či baletu.
Účelem je posílit slabší svalové skupiny, dosáhnout fyzické rovnováhy a tak získat kontrolu nad svým tělem.
Cviky jsou zaměřeny na rovnoměrný rozvoj celé postavy, zlepšení držení těla a podporu ladnosti pohybu. Často se využívají různé disbalanční pomůcky (např. různě velké míče, core podložky apod.)
Většina cviků se provádí na podložce, menší počet opakování při maximálním soustředění a koncentraci na přesnost provedení. Klíčem k úspěchu je propojením práce svalů a mysli a správné dýchání.
Cvičení Pilates se zaměřuje především na svalstvo trupu a zpevnění břicha. Je ideální jako doplněk k jiných formám aerobiku a cvičení.

Hatha jóga

Hatha jóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (asan), práce s dechem (pranayama) a relaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a budete se soustředit pouze sami na sebe.

Pevné bříško

Cvičení zaměřené na tvarování břišních svalů. Během této lekce, jsou voleny cviky na zpevňování a rýsování. Využívají se různé pomůcky pro maximální efektivitu např. posilovací gumy, aerobikové tyče, overbally.

Zumba

Ve španělském slangu slovo „zumbare“ znamená „rychle se hýbat, bavit se, nebo pozvat někoho na party“. A přesně taková je filosofie Zumba fitness, nepřipadáte si jako v tělocvičně, nepočítáte, kolik ještě kterého cviku musíte udělat a dokonce si můžete přidávat i své vlastní prvky. Zkrátka se bavíte a s úsměvem si užíváte na taneční party. Přitom však velmi účinně cvičíte a spalujete spousty kalorií. V Zumba hodinách se kombinují rychlé a pomalé rytmy, čímž dochází k efektivnímu spalování tuků a tvarování postavy. Zapojíte celý svalový korpus, především pak nohy, břicho a hýždě. Rozhodně nemusíte být žádným tanečníkem, protože Zumba fitness zvládne každý. Začíná se jednoduchými kroky a postupem času se přidávají trochu náročnější kombinace. Všechny taneční kroky jsou ale i tak oproti běžné podobně zjednodušené.

Zumba je vhodná pro všechny věkové kategorie. Cílem Zumba fitness je ukázat lidem, že hubnout lze zábavnou cestou.

Tabata

Tabata je typ cvičení s vysoce intenzivním přerušovaným tréninkem. Skládá se z 20 vteřinových intenzivních cviků, po kterých následuje 10 vteřinová pauza. Díky tabatě zlepšíte aerobní i anaerobní výkonnost.

Do tréninku tabaty se dají zakomponovat jakékoliv cviky. Nejčastěji se však používají kliky, dřepy s vlastní vahou, švihadlo, angličáky a mnoho dalších.

Power jóga

Tento typ jógy vznikl v USA v druhé polovině 90.let.Vychází z vinyasa jógy a bikram jógy. U jejího počátku stála trojice guru, kteří se navzájem ovlivňovali a tím, že se semkli vytvořili nový směr. Ten odpovídal potřebám doby – Američané byli ve stresu a trpěli obezitou.

Power jóga spojuje klasickou jógu s aerobními aktivitami, tato pohybová aktivita tedy odbourává stres a zároveň formuje postavu.

Funkční silový trénink

Tento typ tréninku má nejrůznější podoby v závislosti na cíli. Základem bývají komplexní pohyby s vlastním tělem či se zátěží, naopak izolované cviky či stroje se téměř nepoužívají. Oblíbenými pomůckami pro funkční silový trénink jsou ketllebelly, balóny či odporové gumy

Benefity tohoto cvičení jsou posílení svalů, zlepšení balancu a koordinace, zvětšení síly a vytrvalosti.

Jumping

Jumping je skupinové cvičení určené pro každého, bez ohledu na věk, fyzickou kondici či pohlaví. Probíhá na malých trampolínkách pod vedením vyškoleného instruktora za dobrovodu hudby. Každá hodina Jumpingu se skládá z nejrůznějších rychlých a pomalých poskoků se silovými prvky a rychlých sprintů, které zaručují efektivná spalování tuků. Komplexnost cviků zaručuje posílení celého těla a tvarování jednotlivých partií. Část lekce je věnována i balančním cvičení, které je na pružném výpletu trampolínky opravdu zábavné. Chystáte-li se na lekci Jumpingu poprvé, připravte si pohodlné sportovní oblečení, a pevnou sportovní obuv (fitness). Nezapomeňte na ručník a dostatek tekutin.

Kruhový trénink

Kruhový trénink je trénink silově vytrvalostního charakteru, během kterého provádíte jednotlivé cviky bezprostředně za sebou bez odpočinkové pauzy. Kruhový trénink při správně zvolených cvikách zvyšuje vytrvalost, zpevňuje svalstvo, zlepšuje koordinaci pohybů a balanc, a v neposlední řadě pomáhá shodit nadbytečné kilogramy. 

Pilates clinic

Pilates clinic je zdravotní podoba cvičení pilates. Plně respektuje individuální potřeby a limity klientů. Věk či pohlaví u tohoto cvičení nehraje roli.

Tento druh pilates se soustředí na správné napřímení a aktivaci středu těla za pomocí svalů v jejich optimální délce. Je velmi šetrné ke kloubům dává prostor páteři se opět prodloužit.

Problémové partie

Skupinové cvičení , které se skládá ze dvou částí dynamického zahřátí a následného účinného posilování, které se zaměřuje na problematické partie mužského i ženského pohlaví. Můžete se těšit na aerobní cvičení v doprovodu motivující hudby, při kterém nastartujete spalování přebytečných tuků.